ARTISI DOĞA NEDİR?

Doğada minimal yaşam tarzının tüm paydaşlarını bir arada buluşturan bir platformdur. Türkiye’de tiny house akımı son zamanlarda pandemi ve depremlerin etkisi ile büyük şehirlerde bunalan insanların doğaya kaçma arzusu sebebi ile ciddi artış göstermiştir. Bu doğrultuda artan talep ve bu talebi karşılamak üzere açılan işletme sayısı da artmaktadır. Ayrıca yerleşik konvensiyonel arsa ve villaların fiyatlarının çok artmasıda yine bu alanda ciddi bir talep artmasına sebep olmuştur. Bu alanın tüm paydaşlarını tek çatı altında buluşturarak insanlarımızın en doğru ve sağlıklı bilgiye ulaşması ve bu alanda alışverişini sağlıklı bir zemine oturtması için bu platform hazırlanmıştır. 

Faaliyet gösteren bütün firmaların sektör ve kategorik olarak bir arada toplandığı çatıdır. Türkiye’nin artan nüfus yapısına paralel olarak açılan işletme sayısı da artmaktadır. Artan işletme sayısına göre de işletmeler arası rekabet çok yoğun olmaktadır. Ziyaretçilerin artan ihtiyaçlarını karşılamak ve yoğun rekabet ortamından yararlanmaları ihtiyacına firma rehberleri cevap vermektedir. Ziyaretçilerin sokak sokak, cadde cadde gezmelerine gerek kalmadan istedikleri firmayı, ürünü ve kampanyayı bulmaları kolaylaşmaktadır. Bu hem fiziki yorgunluğu azaltıyor, hem zamandan tasarruf edilmesini, hem de ekonomik olmasını sağlamaktadır.

Bu gün artık bir çok firma rehberi yayın yapmaktadır. İnternetin hızlanması ile firma rehberleri de içeriklerini geliştirmiş, ziyaretçilerin aradıklarını daha kolay bir şekilde bulmalarını sağlamaktadır. Önceleri firmaların sadece adres ve iletişim bilgilerine ulaşılırken artık günümüzde firmaların adres, telefon, ürün, fotoğraf, video, sosyal medya hesapları gibi bir çok bilgiye rahatça ulaşabilmekteyiz.

Firmaların girmiş olduğu bilgiler ışığında hem aradığımızı daha kolay buluyor, hem de firmalar arası karşılaştırma imkanı bulabiliyoruz. Firma kaç kere ziyaret edilmiş, aldığı olumlu olumsuz yorumlar neler, firma ile ilgili verilen puanlar ziyaretçilere tercihlerinde önemli faydalar sağlamaktadır.