Temizlik neden önemli

Temizlik neden önemli

Hayatımızın büyük bölümü kapalı alanlarda geçmektedir.Saatlerce çalıştığımız ofis,iş yerleri ,fabrikalar;günümüzün büyük bölümünü geçirdiğimiz evler;saatlerce dolaştığımız avmler…Bu alanlarda ise en önemli etken temiz ,hijyenik ve toplu olmasıdır.Kim kirli ,dağınık ve hijyenik olmayan bir alanda vaktini geçirmek ister ki!. Daha da önemlisi bu alanlarda büyüttüğümüz ufak bebeklerimiz ve  yaşlı anne-babalarımız.Sizler sevdiklerinize önem veriyorsunuz ve bunun başı da temizlikten geçiyor.

Temizlik aynı zamanda sağlıkla da eşdeğerdir.Dezenfekte edilmeyen tuvaletler,hijyen olmayan mutfaklar ve evin her yerinde toz.Bu türlü alanlarda sağlıklı olmak tabiki mümkün değil.

Temiz olmayan alanlarda sadece sağlığımızı da kaybetmiyoruz.Sonra sağlığımızı geri getirmek için paramızı kaybediyoruz.Ve gördüğünüz gibi kısır bir döngü gibi herşey.

Dinimiz de temizliğin çok önemli olduğunu belirtmektedir.Bunu da surelerde ne güzel anlatmıştır.Ey bürünüp örtünen, Kalk (ve) bundan böyle uyar. Rabbini tekbir et (yücelt) Elbiseni temizle. Pislikten kaçınıp-uzaklaş. (Müddessir Suresi, 1-5). ve “Ey elçiler, güzel ve temiz olan şeylerden yiyin…” (Müminun Suresi, 51). Ne güzel demiştir Peygamberimiz:”Müslümanlık temizliktir,kirsizdir.Siz de temiz olun,temizlenin.Zira cennete temizler girer”.

Temizlik ayrıca insanın kendini huzurda hissetmesini sağlar.Çalıştığımız veya yaşadığımız mekanların her zaman derli toplu ve temiz olması verimliği de artırır.Pozitif olmamızı sağlar.

Günümüzde insanlar temizlik için zaman ayırmakta zorlanmaktadırlar.Çalışmak zorunda olmaları  ve çocuklarıyla ilgilenmeleri gerekebilmektedir.İstanbul bölgesinde hizmet veren temizlik firması olarak size doğru hizmeti sunmak için 7/24 çalışmaktayız.Çünkü farkındayız ki kendisine çok yük yükleyen insanlar zamanla mutsuz olup hayata küs bakabilmektedirler.Herşeyi tabiki siz yapamazsınız ama işin uzmanlarından her alanda destek alabilir siniz.

Temizlik elemanlarımız size doğru çözüm sunarlar.Doğru ekipmanlarla işlerini gerçekleştirirler.Kendi evlerini nasıl temizliyorlarsa sizin evinizi de aynı şekilde temizlerler.Geçici veya baştan savma işler yapmazlar.

Sizce en çok hangi alanda temizlik önemli desek peki? Mutfak ,banyo,tuvalet..Ofislerimiz,avmler,işyerleri..Evet her alanda dediğinizi duyar gibiyim.Çünkü gerçekten her alanda o kadar önemli ki siz seçemiyor sunuz bile.Örneğin size geçmişten bir örnek verelim.Ortaçağ’da çok fazla ölüm ve salgın hastalık olmaya başlamış.Bunun nedenleri ile ilgili bir araştırma yapmaya karar verilmiş.Araştırmayı yapanlar hastalık nedenlerinin hijyenden uzak olan hastaneler olduğunu görmüş.Birçok kişiye bu haberleri yayarak hastanelerin hijyene kavuşması için ellerinden geleni yapmışlar.Tabiki zorluklar yaşamışlar.Hatta haklı oldukları halde sürgüne gönderilenler dahi olmuş.Ama sonrasında gerçek olduğu ortaya çıkmış.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir