İSTANBUL KOLTUK YIKAMA HİZMETİ

İstanbul’da  temizliğin  her alanında hizmet veren firmamız,koltuk yıkama alanında da uzmandır.Koltuk yıkama hizmeti veren firmalar için öncelikle doğru ekipmanların olması ve bu işi uzmanlıkla yapan personeller bulundurmaları şarttır.

Koltuk yıkama aşamasında nelere dikkat ederiz?

Koltuk yıkama işlemi yaparken öncelikle kumaşın türüne bakılması gerekmektedir.Kullanılan kumaşın türüne göre de gerekli kimyasal malzemeler ve ekipmanlar tercih edilir.

Koltuk yıkama işlemi yanlış yapılırsa ne olur?

Öncelikle yanlış yapılan koltuk yıkama işlemleri koltukların eskimesine ve kullanılmaz hale gelmesine neden olmaktadır.Renkleri değişir.

Koltuk seçimi yaparken bizim tavsiyemiz nedir?

Öncelikle koltuk takımı alma işlemi yaparken kir tutmayan mobilya türlerinin seçilmesi gerekmektedir.Bu kir tutan koltuklar zamanla içlerinde bakteriler üretmektedirler.Yapılan araştırmalarda ise kirlenen alanda bir bakterinin oluşması ve yayılması maksimum 4 saattir.

Koltuk yıkamada kullanılan suyun önemi var mıdır?

Tabiki.Öncelikle koltuk yıkama işleminde soğuk su kullanılmamak  gerekmektedir.Sıcak su kullanımı tavsiye ederiz.Sıcak su bakterilerin çıkmasına yardımcı olur.Ayrıca temizleme işleminde ovma işlemi yapılması şarttır.Bu işlemi yapan bazı firmalar ise fırça gibi sert ekipmanlar kullanmaktadır.Bu da koltuğun dış alanının yıpranmasına ve yırtılmasına neden olmaktadır.

En çok tavsiye edilen koltuk yıkama işlemi hangisidir?

En çok tavsiye edilen koltuk yıkama işlemi cihem-dry sıcak karbonatlı koltuk yıkamadır.

Cihem-dry sıcak karbonatlı koltuk yıkama işlemi nasıl yapılmaktadır?

Bu yıkama yönteminde en önemli nokta naturel olarak yapılan bir işlem olmasıdır.Başarılı sonuç alması yıllardır test edilmiş ve onaylanmıştır.Bu yöntemde kiri koltuk yüzeyinin üzerine çıkarır ve sonra makinayla bu kiri kolayca çekmenizi sağlarsınız.Koltuk yıkama işleminde az su kullanıldığından dolayı asla koltuk ıslanmaz.Islanan ve bu şekilde uzun süre kalan koltuklarda bakteri ve küf oluşur.Böylece bu yöntemle herhangi bir bakteri veya küf oluşmaz.

Farklı temizlik kimyasalları kullanmak lekeleri çıkarır mı?

Evet bazı sitelerde sirke veya karbonat kullanımının tavsiye edildiğini görmekteyiz.Ama biz bunu tavsiye etmiyoruz.Yani yemek tarifi verir gibi 1 kaşık bundan koyup karıştırın şeklinde yaklaşım ve paylaşımlar yanlıştır.Biz teknik ve teknolojik olarak gelişmiş ekipmanlar kullanmaktayız.Malesef ki bu tür yöntemler eski babaannelerimizin yöntemlerine benzemektedir.Gerçek çözüm için doğru malzeme,doğru ekipman ve doğru personellerle çalışmak şarttır.